W tym roku w po raz trzeci odbędzie się w Lublinie Ekstremalna Droga Krzyżowa.

Przygotowania trasy i propagowania idei Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Lublinie podjęło się Duszpasterstwo Pielgrzymka Lubelska wraz z ks. Mirosławem Ładniakiem głównym przewodnikiem Lubelskiej Pielgrzymki na Jasną Górę  oraz grupa świeckich osób, którzy wspólnie stworzyli lubeski rejon EDK.

W tym roku w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej będziemy rozważać Misterium Męki Pana Jezusa na czterech trasach w nocy z 24 na 25 marca 2017 roku. Zgłoszenia uczestnictwa będą możliwe od godz.12.00 w dniu 1 marca 2017 (Środa Popielcowa).

Rozpoczniemy mszą św.  w Katedrze o godz. 19.00. Po mszy św. uczestnicy wyruszą na wybrane przez siebie trasy.

Przygotowane zostały cztery trasy:

1. niebieska św. Faustyny Kowalskiej o dł. ok 31 km (Droga na wzór EDK) prowadzi z Lublina od Katedry wkoło zalewu i kończy się w Bazylice oo. Dominikanów na Starym Mieście.

2. żółta św. Jana Pawła II o dł. ok 44 km. Zaczyna się w Lublinie przy Katedrze a kończy w Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej.

3. czerwona Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego o dł. ok 46 km. Zaczyna się w Lublinie przy Katedrze a kończy w Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej.

4. fioletowa bł. Władysława Gorala o dł. ok 41 km. Zaczyna się w Lublinie przy Katedrze a kończy w Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej.

Zgłoszenie uczestnictwa od 1 marca od godz. 12:00 do 23 marca do godz. 12:00 przez Internet.

Dla uczestników, którzy zgłoszą swój udział przewidziany jest pakiet materiałów w skład, którego wchodzą: tekst rozważań, opaska odblaskowa oraz znaczek pamiątkowy. Materiały te będą wydawane na godzinę przed mszą św przed Katedrą oraz w czwartek w Domu na Podwalu w godz. od 17.00 do 19.00. Opis wybranej trasy, mapę oraz ślad GPS uczestnicy mogą pobrać ze strony internetowej i wydrukować. Wszystkie materiały czyli tekst rozważań, opis trasy i mapę można również pobrać samodzielnie ze strony internetowej.

Uczestnicy ponoszą opłatę w wysokości 10 zł na pokrycie kosztów organizacyjnych, którą będzie można uiścić podczas odbierania materiałów.

Przygotowaliśmy również różne pamiątki, które mogą także przydać się  podczas pokonywania trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Pamiątki te można zamawiać do dnia 21 marca (wtorek) do godz. 12:00 przez Internet (tutaj). Będzie je można odebrać w Domu na Podwalu w Lublinie  przy ul. Podwale 15 w czwartek 23 marca w godz. od. 17.00 do 19.00. Płatność za zamówione pamiątki będzie pobierana przy odbiorze.

Zachęcamy aby na Ekstremalną Drogę Krzyżową zabrać przygotowany przez siebie drewniany krzyż (np. brzozowy).

Przed wyruszeniem zapoznaj sie z podstawowymi informacjami i zasadami Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

Trasy Lubelskiej EDK biegną drogami lokalnymi oraz duktami leśnymi i drogami gruntowymi. Kolejne stacje Drogi Krzyżowej znajdują się przy kościłach, przydrożnych krzyżach i kapliczkach. Więcej informacji o każdej trasie można znaleźć na stronie internetowej.