Trwaja zapisy na tegoroczną edycję Ekstremalnej Drogi Krzyżowe.

W Lublinie wyruszamy 24 marca 2017. Ropoczynamy Mszą św. w Lubelskiej Archikatedrze o godz. 19:00. Mszy św. Będzie przewodniczył ks. bp. Mieczysław Cisło. Po Mszy św. wyruszym w grupach do 10 osób na poszczególne trasy.

W tym roku będą trzy pełene trasy (liczące co najmniej 40 km) z Lublina do Wąwolnicy (dwie znane z poprzednich lat i jedna nowa) oraz jedna trasa na wzór EDK licząca ok 30 km przebiegająca wkoło Zalewu Zemborzyckiego z Katedry do Bazyliki OO. Dominikanów (różnież znana z poprzedniego roku).

Szczegółowe inforacje o trasach, ich opisy oraz przebieg można znaleźć na stronie tras.

Jesteś aktywny i ciągle stawiasz sobie nowe wyzwania? Lubisz przekraczać siebie? Już 1 marca możesz zgłosić się do EDK i odkryć nową formę duchowości!

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA to pokonanie wybranej trasy w nocy, medytowanie i zmaganie się
z własnymi słabościami. W trakcie długiej, ponad 40-kilometrowej wyprawy uczestnicy mają czas na refleksję i spotkanie z Bogiem. EDK to także wewnętrzna podróż, która pozwala spojrzeć w głąb siebie i uczy pokory.

Czytaj więcej...

W tym roku w po raz trzeci odbędzie się w Lublinie Ekstremalna Droga Krzyżowa.

Przygotowania trasy i propagowania idei Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Lublinie podjęło się Duszpasterstwo Pielgrzymka Lubelska wraz z ks. Mirosławem Ładniakiem głównym przewodnikiem Lubelskiej Pielgrzymki na Jasną Górę  oraz grupa świeckich osób, którzy wspólnie stworzyli lubeski rejon EDK.

W tym roku w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej będziemy rozważać Misterium Męki Pana Jezusa na czterech trasach w nocy z 24 na 25 marca 2017 roku. Zgłoszenia uczestnictwa będą możliwe od godz.12.00 w dniu 1 marca 2017 (Środa Popielcowa).

Czytaj więcej...